کلوخ انداز را پاداش سنگ است   

بسم‌الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای زیده عزّه
متأسفانه اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه آقای احمدی‌نژاد در جریان مناظره با مهندس موسوی و مقدمه‌چینی‌های قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهک‌‌های ضدانقلاب در سالهای اول بعد از پیروزی انقلاب و نیز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات 84 و انتخابات مجلس ششم ولجن‌‌پراکنی‌های باند پالیزدار که در دادگاه محکوم شده را به نمایش گذاشت و از آنجا که بخشی از این اظهارات قبلاً در رسانه‌های دولتی و آتش تهیه آن در سخنرانی مشهد مقدس مطرح شده، ادعای اینکه مطالب او تحت تأثیر فضای مناظره گفته شده و فاقد برنامه‌ریزی قبلی است، پذیرفتنی نیست و گویا برای تحت‌الشعاع قرادادن گزارشهای مستند و مکرر دیوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن یک میلیارد دلار و ارتکاب چند هزار تخلّف در اجرای بودجه‌ها می‌باشد و شاید هم رقیب اصلی خود را افتخارات ربع قرن انقلاب اسلامی می‌داند.

ده‌ها میلیون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازی‌ها و خلافگویی‌هایی بودند که برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامی‌مان را نشانه گرفته بود.

زیر سوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت عظیم‌القدر که در نیم قرن گذشته با مجاهدت‌های خویش توانستند بنای باشکوه نظام اسلامی را ایجاد و مستقر و بالنده کنند، از این بدتر نمی‌شد. دوران مشعشعی که خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پیشتاز، رئیس‌جمهور و نهایتاً رهبری نظام نقش و مسئولیت‌های ممتازی به عهده داشته‌اید.

نقطه قابل توجه دراین تهمت‌ها این است که غیرمستقیم، مقام ولایت در زمان رهبری امام راحل و جناب‌عالی که هادی دولت‌ها بوده‌اید و با اظهارات صریح، مدیریت‌ها را مورد تأیید و تحسین قرارداده‌اید، نشانه گرفته است.

بعد از جریان شوم 14 اسفندماه 1359 با ارشاد امام و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، شهید مظلوم دکتر بهشتی و جناب‌عالی و اینجانب که در شعارهای مردمی به عنوان «سه یاور خمینی» شناخته شده بودیم، با همراهی نیروهای انقلابی و بخصوص نمایندگان متعهد مجلس اول و حزب جمهوری اسلامی توانستیم در جهت زدودن غبارهای ابهامات و سم‌پاشی‌ها اقدامات مؤثری انجام دهیم و امام راحل درد آشنا با تشکیل گروه حقیقت‌یاب و داور، بخشی از حقایق را آشکار ‌کردند. نتایج آن، آگاهی بیشتر مردم و رسوایی فتنه‌گران و در نهایت نجات کشور از خطری بود که دشمنان استکباری و ضد انقلاب طراحی کرده بودند.

البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد.

اینجانب برای پرهیز از آلوده‌شدن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات به تشنجات بیشتر، از عکس‌العمل فوری که مورد انتظار ملت است، خودداری کردم.

در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای کذب تماس تلفنی من با یکی از سران عرب و ادعای کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسوال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد که نیازی به اقدامات قانونی افراد و خانواده‌هایی که ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تیرهای ناسزاگویی قرار گرفته‌اند، نباشد.

از صدا و سیما هم خواسته شد که فرصتی در اختیار طرفهای ذیحق براساس مقررات سازمان قرار دهد که از خود دفاع نمایند. گرچه در گذشته به بخشی از این اتهامات پاسخ داده شده و رئیس قوه قضاییه وقت جناب آقای یزدی در پایان کار ریاست جمهوری اینجانب، در عمل به اصل 142 قانون اساسی رسماً اعلام پاکی و منزّه بودن خانواده رئیس‌جمهور و حتی کم‌شدن دارایی‌ها در دوران مسئولیت را نمودند، ولی تکرار اتهام تکرار جواب را می‌طلبد.

مع‌الاسف، این دو پیشنهاد خیرخواهانه عملاً پذیرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سکوت‌شان دیدند و بی‌شک جامعه و بخصوص نسل جوان نیازمند اطلاع از حقیقت است. حقیقتی که با اعتبار نظام و همدلی ملت ارتباط جدّی دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛اقدام به نوشتن چنین نامه ای نمی کردم.

معتقدم جناب‌عالی بخوبی می‌دانید که اینجانب و بسیاری از بزرگان تأثیرگذار انقلاب و حتی خود جناب‌عالی از دوران مبارزه و سالهای اول انقلاب و در تعدادی از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالی و ضدانقلاب بوده‌ایم و همیشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در دور جدید تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود پنج سال پیش تاکنون دندان روی جگر دارم و بخاطر خداوند و مصالح انقلاب و کشور اندوه خویش را مکتوم می‌د‌ارم و از این جهت هم مورد گلایه بسیاری از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار می‌گیرم ومهم این است که اینبار این تهمت‌ها توسط رئیس جمهور و در رسانه ملی مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌کشی‌های ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختیار مردم و تاریخ قرار خواهد گرفت،

تاریخ گواه است که اکثریت مردم متعهد و انقلابیمان کمتر تحت تأثیر خلاف‌گویی‌ها قرار می‌گیرند و دلیل آن آراء افتخارآمیز مردم به اینجانب در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و نیز خوب می‌دانید که در جریان انتخابات جاری، تاکنون به خاطر مسئولیت‌های رسمی ام در رسانه هامطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریانهای درگیر در انتخابات نگفته‌ام و در موراد ضروری به کلیاتی مبتنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌ها و سلامت انتخابات اکتفا کرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شرکت در انتخابات ندارم.

چهار نامزد موجود برای آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سیاست اینجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدی هم از اینجانب درخواست حمایت نکرده‌اند و اگر هم در جلساتی بهم رسیده باشیم، چیزی جز همان کلیات فوق‌الذکر را از من نشنیده‌اند و اگر حزب یا گروهی در مورد جهت‌گیری در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آیین‌نامه خود عمل کنند و حقیقتاً آنها با تصمیم‌خودشان و همکارانشان در صحنه‌اند و عمل می‌کنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بی‌حرمتی غیرقابل توجیه است.

بجاست که به این حقیقت هم توجه شود که احتمالاً عوامل دولت از نظر اینجانب مطلعند که من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور نمی‌دانم و خود جناب‌عالی هم از این نظر من مطلعید و دلایل آن را هم می‌دانید. ولی این نظر را رسانه‌‌ای نکرده‌ام و خود عوامل دولت در این مورد بزرگنمایی کرده‌اند که هدف بزرگنمایی در آن مناظره روشن شد.

با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم.

اگر نظام نخواهد یا نتواند با پدیده‌های زشت و گناه‌آلودی مثل تهمت‌ها، دروغ‌ها و خلاف‌گویی‌های مطرح شده در آن مناظره برخورد کند و اگر مسئولان اجرای قانون نخواهند و یا نتوانند به تخلّف‌های صریح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد که فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسیدگی کنند و اگر فردی در موقعیت ریاست جمهوری بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتکاب چنین گناهان کبیره و اخلاق‌شکن علیرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟

رهبری معظم انقلاب؛

اکنون که امام راحل (ره) آن پیر فرزانه و حلّال مشکلات و ملجاء همه و یار صبور و دیرینه هر دوی ما آیت‌الله شهید مظلوم دکتر بهشتی و بسیاری از همسنگران قدیم که یا به فیض عظمای شهادت رسیدند و یا به دیار باقی شتافتند ؛ در بین ما حضور ندارند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم. از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیتتان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

لذا در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.

سرچشمه شاید گرفتن به بیل چوپر شد نشاید گرفتن به پیل

دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان

اکبر هاشمی رفسنجانی

 

لینک
۱۳۸۸/۳/٢٠ - الیاس پهلوان

   میرحسین شایسته‌ی ریاست جمهوری   

بنا به افشاگری های آقای احمدی نژاد :
موسوی سالم‌ترین فرد بعد انقلاب

   مناظره فقط روی افرادی که از قبل تعیین جهت نه‌کرده ویا اینکه قصد شرکت در انتخابات نه‌داشته‌اند، موثر است وگرنه بر روی اشخاصی که از قبل جهت خویش را  تعیین می‌کنند، بی‌تاثیر است. مناظره آقایان احمدی نژاد و موسوی با همه‌ی جذابیت‌هایش بر روی طرف‌داران پر وپاقرص‌شان بی‌اثر بود. بی‌اثری آن زمانی آشکار می‌شود که طرفین به زعم خود فقط نقاط ضعف رقیب را بزرگ کرده و مانع پراکندگی اعضای ستادها ویا سمپات‌ها می شوند.
   پیام‌های کوتاه چند روز اخیر از ناحیه طرف‌داران آقای احمدی‌نژاد برای پوشاندن بداخلاقی وعدم تسلط برروی اعصاب رئیس جمهور و گاف‌های پی‌درپی‌اش است. آنان چیز گفتن آقای موسوی در چند جمله را به انحای مختلف بزرگ کرده و به‌عنوان ضعف، احتمالا تنها مشکل ایشان بیان می‌دارند. به قول منصفی، به استناد همین تهمت‌های آقای احمدی‌نژاد و وافشاگری‌هایش و متعاقب آن پاسخ‌هائی که به این تهمت‌ها داده شده، خصوصا افشای سوء استفاده پسرو اطرافیان وی، معلوم می‌شود، از سی‌سال گذشته همه دزد وغارت‌گر بوده اند وبازهم تنها میرحسین موسوی است که غیر از تلاش همسرش برای درس خواندن واخذ مدارک متعدد، هیچ سوء استفاده‌ی مالی نه داشته وبری از فساد می‌باشد، اگر می‌بود، آقای احمدی‌نژاد قطعا با حرارت تمام بیانش می‌کرد.چون وقتی  آقای رفسنجانی با آن‌قدرت ویدطولایش در انقلاب و حمایت‌های رهبران انقلاب از تهمت‌های ایشان در امان نیست، حتما خلاف های آقای میرحسین موسوی و نزدیکانش به‌راحتی افشاء می‌شد. پس بازم آقای میرحسین موسوی سالم‌ترین فرد انقلاب مانده است. چون او تمام صدارت وصدراعظمیش در دوره‌ی امام وجنگ بوده واصولا نه‌ وقت زر اندوزی داشته ونه پولی برای دزدی باقی می‌مانده است . دراین بیست سال بعد امام هم که به قول آقای احمدی نژاد همه دزد بودند وچه‌ها که به سر مملکت نیاورده‌اند؟  میرحسین موسوی خانه‌نشین‌بوده و قادر به دزدی وسوء استفاده نه‌بوده است.
 فلذا بازم زنده باد میرحسین موسوی. رئیس جمهوری برازنده‌ی اوست.

لینک
۱۳۸۸/۳/۱٦ - الیاس پهلوان

   مناظره کاندیداها   

الگوهای کپی شده

    باهمه تصنعی بودن مناظره آقایان کروبی ورضائی، از بعضی صحبت‌های دو طرف می‌توان به برنامه واهداف‌شان پی‌‌‌‌‌برد. سوال‌های کلیشه‌ای و پاسخ‌های مشابه مانع از آن نه‌بود که به‌توان تحلیل کرد که هردو نامزد با تیم‌های اقتصادی خویش نسخه‌هائی را برای ثروت خدادادی این مرز و بوم دارند.  دراین مناظره 90 دقیقه‌ای و در راه‌ حل‌های ارائه شده برای اقتصاد ایران، مسئله‌ای به‌نام تولید ثروت با استفاده از دانش بشری که موجب جهش دنیای پیش‌رفته شده، مغفول بود.
  یک موضوع برگشت به عقب در طرح هر دو کاندیدا دیده می‌شود. دادن پول نفت به مردم با روش‌های خود ساخته‌ی آقایان بیش‌تر بوی گدائی رای می‌دهد تا یک برنامه‌ی هدف‌مند اقتصادی با افق روشن. دادن پول نفت، هم‌چون دیگر نظریات امام خمینی - مثل اظهارات ایشان در مورد امکان رئیس جمهور شدن خانم‌ها-از اول انقلاب اسلامی ابتر و بی‌پاسخ مانده است. موضوع دادن پول نفت به مردم و مجانی بودن بهای برق و غیره بیانی است که هنوز هم برخی افراد اظهار داشته وآن را منتسب به امام می‌دانند.   
    بعضی کشورهای نفت‌خیز عربی سال‌هاست که طرحی مشابه طرح آقایان کروبی و رضائی را عملی کرده و به حساب افراد جامعه‌ی خود پول نفت می‌ریزند وبه‌نام آنان سرمایه‌گذاری می‌کنند.
   آیا ما که مدعی حکومتی مترقی و دارای قانون اساسی بدیع بوده‌ایم بعد سی‌‌سال دنباله‌رو  الگوهای اعراب حاشیه‌ی خلیج فارس شده‌ایم؟

لینک
۱۳۸۸/۳/۱۳ - الیاس پهلوان

   انشاءالله دروغ است   

لعنت حق بر توهین کنندگان

 

 نقل است وقتی بعد فوت امام اشعار ایشان منتشر شد، برخی افراد جناح راست که از قضا مخالفتی هم با عرفان وتصوف داشته‌اند، گفته بودند: " انشاءالله دروغ است، این اشعار از امام خمینی نیست"

از روزی که موضوع فیلم جوک گوئی آقای خاتمی و توهین به ترک‌ها را شنیده‌ام(چون دیدن چنین چیزائی برایم مقدور نیست) بارها باخود گفته‌ام : انشاءالله دروغ است. وحتما این یک توطئه وکارناولی است برای عصر انتخابات. چون:

"توهین به هر قومی محکوم است خصوصا از ناحیه سیاستمداران وعلی‌الخصوص از سوی افرادی با وجه‌ی اخلاقی نه‌تنها پسنده نیست بلکه گناهی نابخشودنی است."

     از یک طرف باورم نمی‌شود واز طرفی ناراحتم که اگر این درست باشد چه برسر آن‌همه اخلاقیات آقایان خواهد آمد واز طرف دیگر چقدر در سرنوشت انتخابات تاثیر گذار خواهدبود؟ وباز امیدوارم درست نه‌باشد وگرنه بعد انتخابات وبعد اینکه رایم را نثار وایثار کردم ، خدمت آقای خاتمی خواهم رسید.

 

 

لینک
۱۳۸۸/۳/٥ - الیاس پهلوان