گزارش وبلاگ گریوان

گزارش هشت ماهه وبلاگ گریوان(1)

      می گویند ملای مکتب خانه بعد چند روز به شادگرش گفت : حروف الفبا را برگوی . شاگرد هیچ نه گفت . هرچه تکرار کرد اونم پس ندادو چیزی نگفت . دوستان وآشنایان حالش بپرسیدند و ماجرا را جویا شدند ، لب به سخن وا کرد وگفت : این قصه تمامی ندارد . گر الان بگویم الف باید به دنبال آن  ب را بگویم و باقی را . ومن از اول جلوی این اشتباه را می گیرم تا مجبور به ادامه آن نشوم . بله این قصه ومزاح ساده را، پند بسیار است . یکی اینکه ایجاد توقع در خود ودیگری مستلزم  برآورده ساختن آن خواسته وتوقع است . دیگر آنکه ، آدمی تا پایش به عالم خاکی باز شد، مثل اجبار در تولدش ، محکوم به یادگیری است . http://ali258.blogfa.com/
http://www.zendege1.blogfa.com/
http://mughashang.persianblog.ir/
http://mehnan.blogspot.com/
http://serverlink.mihanblog.com/
http://citizenship.blogfa.com/
http://parantezcartoon.blogfa.com/
http://http//tabiate.blogfa.com/85032.aspx
http://www.mgrivani.persianblog.ir/

http://http//www.djarash89.blogfa.com/
    با وجود گسترش اینترنت همه گیر شدنش، در این چند سال  آشنایی فهمیدم که هنوز هم این صنعت وخدمات بشری  کالا ی لوکس وفانتزی است . تلقی عموم از آن وسیله سرگرمی واتلاف وقت است  وبعنوان ضرورت مورد استفاده کاربران قرار نمی گیرد . البته در ایران دلایل زیادی براین ایراد مترتب است که بخشی به دولت ووزارت خانه مربوطه برمی گرددو بخش اعظم آن به افراد اجتماع وابسته است . در واقع وجه مشترک برای هردو،برداشت مشکل ومزاحمت ونهایتاهزینه محسوب می گرددنه سرمایه گذاری . مردم ودولت به این سرمایه توجه کافی ندارند وباری بردوش خود حس می کنند.
        الغرض بهانه ای داشتم تا 8 ماه تجربه اینترنت را برای خود یادداشت کنم .دراین مدت خصوصا در ماههای آخر با عدم دسترسی به مکتوبهای مورد علاقه مرجع مهم برایم شبکه اینترنت بوده ودر شبانه روز چند ساعتی رادر این سرزمین قدم می زنم . خیلی وقتها راهم گم شده ولی گریوان نشان خوبی بوده تا به خانه برگردم .
     اولین نوشته را در مردادماه سال گذشته در سایت پرشین بلاگ تحت عنوان گریوان شروع کردم . بعد چند روز رمز ورود واطلاعات خود را فراموش کردم . در همین مدت کار را همزمان در میهن بلاگ وبلگفا شروع کردم . انتخاب چند جااولا: بخاطر افزایش تبلیغ گریوان بود .  تا آن روز هیچ مطلب فارسی جزذکر پیش شماره مخابرات و نام شرکت تعاونی روستا در لیست شرکت تعاونی روستایی بجنورد نوشته ای یافت نمی شد .گریوان در زبان انگلیسی ،هندی، پاکستان و افغانستان در غالب اسم وفعل  بسیار استعمال شده که من از کم وکیف آنها بی اطلاعم .حتی سایتی بنام گریوان دات کام در آمریکا به ثبت رسیده ، ولی فعالیتی ندارد.  دوما: در مدت کوتاه کار وبلاگ  دیدم هرسایت ارائه دهنده فضا برای وبلاگ مزایا ومعایبی دارند . لذا به مرور سه سایت ،فضاومحل رفت وآمدم شد .
     بهمن  سال   85 دمین  گریوان دات آی آر رابا فضایی اندک به ثبت دادم .  راه اندازی این سایت تا زمان امکان طراحی وب به تعویق افتاده است .

      درمدت هشت ماهی که خود را به این وادی وارد شده دیدم، فراوان دوست یافته و شاگردی کرده ام . تعدای از دوستان شرمنده کرده وبا اطلاع بی اطلاع لینک گریوان را در وبلاگ خود گذاشته اند که ازایشان سپاس دارم .
     
باهمه مشغله های اداری وشخصی سعی کردم از فضا دور نمانم .بطور متوسط هر 26 ساعت یک پست داشته ام .بیش از این به نوشته های دیگران مراجعه داشته ام . ماه اول به نسبت علاقه ای که به بعضی مطالب در سایتهای دیگر داشتم  از نوشته های ایشان بصورت کپی ولینک استفاده کردم ولی از ماههای دیگر مطالب کاملا شخصی با انشای ناقص خودم در فرصت کوتاه پست شده است .
       علاقه به عکس وتصویر موجب شد که تصاویر شخصی زیادی رابروز برداشته و در وبلاگ بگذارم وبعلت ناآشنایی با چگونگی کار،سایز همه را به قد وقواره صفحه مانیتور در آوردم .غافل از این که این فضا ملک پدری نیست وتا اندازه ای می توان از آن استفاده کرد . مشکل باز نشدن تصاویر باعث شد تا به یک باره با هرچه عکس وتصویر است وداع کنم وبه دست نوشته های ناقص وکوتاه خود اکتفا نمایم . نوشته ها غیر از موارد خاص مثل مسائل گریوان و وضعیت کشاورزی سیر مشخصی نداشت واز هر دری سخنی رانده شد. ... واما ...بعد...

/ 1 نظر / 7 بازدید
مسلم

سلام عنوان تغيير يافته از اعمال پيشنهاد من سپاسگزارم