تولد پیامبر

هفته وحدت گرامی باد

 

  هر چند سطحی و شاید هم برای فرار از آن‌چه بی حوصلگی و یا ناتوانی در باب تحقیق و تدبر در موضوعات مهمی باشد؛ ولی یک دید مثبت اندیش می گوید؛ قطعا حکمتی است؛ اندر باب این‌همه اختلاف در اندیشه و تاریخ 1400 ساله اسلام. از آنجائی که در مقاطع مختلف، در محتوا و برداشت از متون مقدس اختلاف به حد اعلی رسیده، اختلاف در تاریخ تولد پیامبر مسلمین، آن‌هم در حد چند روز نباید مناقشه‌ی چندانی تلقی شود. ابتکار جالبی بود طرح‌ریزی هفته‌ی وحدت در همین یک هفته‌ی مورد اختلاف و کار خوبی است هفته ی وحدت اگر به ساز وکارهای وحدت پای‌بند باشیم. یکی از عوامل ایجاد وحدت، قبول هم‌دیگر در عین پذیرش تفاوت‌هاست. ما می پذیریم که مسلمین جهان بیش از یک میلیارد بوده و قبله و کتابشان یکی‌ است. و آن‌ها قطعا خواهند پذیرفت که ما شیعه ی دوازده امامی بوده و اعتقاد داریم که تولد رئیس مذهب و امام ششم نیز در همین ایام است. پس یک هفته را برای یادآوری و تمرین بقیه‌ی سال با هم شادی می‌کنیم.

 به فرمایش قرآن اگر نبود اخلاق نیکو و جهان‌شمول پیامبر اسلام،فکر و اندیشه‌ی حضرتش این‌همه وسعت نمی‌گرفت و دوام نمی‌آورد. به پاس آن‌همه ایستادگی و از خودگذشتگی تولد پیام‌آور صلح و صفا، تولد سراینده‌ی محبت و دوستی ، پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) را گرامی داشته و به عموم مردم تبریک می‌گوئیم. 

/ 2 نظر / 13 بازدید
مرد تنها

نگاهت آسمانم بود و گم شد دو چشمت سایبانم بود و گم شد به زیر آسمان در سایه ی تو جهان در دیدگانم بود و گم شد

پرندگان ایران

سال نو بر شما عزیز هموطن مبارک[گل] امید که سالیانی چند به از همه آنچه که گذشت ، سالی سرشار از موفقیت و پیروزی در پیش رو داشته باشید . شاد و دیر زی [گل] Breeze Chute